عزیز، درود!
انتخاب شهر
نیازمندیهای لوکوپوک
تخته سیاه
درد دل ها
مدیریت ارتباط با مشتریان
پنل پیامک لوکوپوک
تصاویر
دفترک
طراحی وب سایت
نیازمندیهای لوکوپوک
مسابقات تخته سیاه
مه ولات

فاکتورهای مهم برای خرید بخاری برقی

(1400 آذر 20)

بخاری برقی یکی از وسایل گرمایشی مقرون به صرفه و اقتصادی است که مورد اقبال تعداد زیادی از افراد جامعه است. این نوع بخاری برعکس بخاری‌های گازی از مکانیسم تولید نیروی الکتریکی به گرمایشی استفاده می‌کند. انتخاب یک بخاری برقی برای محیطی خاص نیازمند توجه به نکات و عواملی مهم است. برای داشتن یک انتخاب خوب باید به یک سری فاکتورهای مهم برای خرید بخاری برقی توجه کنید.

فاکتورهای مهم برای خرید بخاری برقی

این فاکتورهای مهم با توجه به نیازهای شما و همچنین مشخصات بخاری برقی تعیین می‌شود. در نظر گرفتن این فاکتورهای مهم به شما کمک می کند تا با آگاهی بیشتری اقدام به خرید یک بخاری با کیفیت و با دوام کنید.

خرید بخاری برقی

خرید بخاری برقی مانند سایر وسایل الکتریکی دیگر نیازمند توجه به یک سری نکات است. آشنایی با نحوه کارکرد بخاری برقی، آگاهی از شرایط محیطی و جغرافیایی و همچنین اطلاع داشتن از شرایط بازار تا حد زیادی در خرید تاثیرگذار هستند. قبل از اقدام به خرید بخاری برقی سعی کنید با مشخصات اصلی آن آشنا شوید. آشنایی با انواع مختلف مدل‌های برقی کمک زیادی به شما می‌کند تا خرید رضایت‌بخشی را رقم بزنید. ما در این مقاله سعی داریم شما را با این اطلاعات بیشتر آشنا کنیم.

فاکتورهای مهمی که باید در هنگام خرید بخاری برقی به آنها توجه کنید

فاکتورهای مهمی که باید در هنگام خرید بخاری برقی به آنها توجه کنید را می‌توان به چند دسته تقسیم کرد. این تقسیم‌بندی کلی شامل مدل و مشخصات بخاری، نیازها و خواسته‌های شما و محدودیت‌های محیطی و اقتصادی است. اگر بتوانید هر کدام از این بخش‌ها را به تفکیک مورد بررسی قرار بدهید، تا حد زیادی با فاکتورهای مهم و تعیین کننده در خرید آشنا خواهید شد.

فاکتورهای مهمی که باید در هنگام خرید بخاری برقی به آنها توجه کنید

بخشی از این اطلاعات مهم را می‌توانید از طریق جستجو در اینترنت و بازدید از فروشگاه‌های اینترنتی به دست بیاورید. بخش دیگر اما مربوط به خودتان و شرایط زندگی شماست. آگاهی از این مسائل به شما کمک می‌کند تا با خرید مدلی مناسب، سال‌ها از این انتخاب سود ببرید. فاکتورهای مهم برای انتخاب بخاری برقی عبارتند از:

 • مدل بخاری برقی
 • ابعاد و میزان مصرف
 • تکنولوژی گرمایشی و کیفیت قطعات
 • ایمنی دستگاه
 • قیمت بخاری برقی
 • برند سازنده بخاری برقی

مدل بخاری برقی

انتخاب مدل بخاری برقی در هنگام خرید یکی از مهم‌ترین فاکتورهاست. بخاری‌های برقی دارای تنوع بالایی در طراحی و تولید هستند. در حالت کلی بخاری‌های برقی در سه مدل زمینی، دیواری و رومیزی عرضه می‌شوند. هر کدام از این مدل‌ها دارای خصوصیات خاصی هستند. ملاک انتخاب هر کدام از آنها سلیقه، فضای اتاق یا نوع مصرف است.

بخاری برقی را در انواع مدل‌های دیگر هم می‌توان دسته‌بندی کرد. این دسته‌بندی بر اساس طراحی ساخت و سیستم گرمایشی آنها است. به این ترتیب، مدل‌های مختلف بخاری برقی عبارتند از:

 • بخاری برقی روغنی
 • هیتر برقی فن دار
 • بخاری برقی رادیاتوری
 • هیتر همرفتی و پنلی
 • بخاری برقی تابشی
 • بخاری برقی سرامیکی

تفاوت این مدل‌ها در قطعات فنی مثل جنس المنت‌ها، سیستم ایمنی دستگاه، سیستم گرمایشی و همچنین قدرت گرمایشی است.

مدل بخاری برقی

ابعاد و میزان مصرف

نکته دیگری که در هنگام خرید بخاری برقی باید به آن توجه کنید، ابعاد بخاری و اتاق و همچنین میزان مصرف است. ابعاد بخاری و توان حرارتی آن باید متناسب با متراژ یا فضای محیط انتخاب شود. توان حرارتی متناسب با محیط و به ازای هر 10 متر مربع مقداری بین 750 تا 1000 وات است. بنابراین بخاری برقی 2000 وات مدل QH-2500 برفاب برای گرم کردن محیطی با ابعاد 20 متر مربع کفایت می‌کند.

تکنولوژی گرمایشی و کیفیت قطعات

ملاک دیگر در انتخاب بخاری برقی تکنولوژی گرمایشی بخاری و کیفیت قطعات آن است. تکنولوژی گرمایشی در بخاری‌های برقی جدید معمولا به صورت جابجایی و یا همرفتی هستند. این تکنولوژی‌های جدید به توزیع یکنواخت و موثر گرما در فضای اتاق کمک زیادی می‌کنند.

قطعات باکیفیت در یک بخاری برقی استاندارد تضمین کننده سیستم گرمایشی قدرتمند، ایمن و با مصرف بهینه است. کیفیت قطعات تا حد زیادی تضمین کننده سلامت کارکرد بخاری است. بخاری‌های برقی که دارای فن هستند، از کیفیت کارکرد بهتری برخوردارند. از جمله قطعات مهم که در یک بخاری استاندارد و مرغوب وجود دارد عبارتند از:

 • ترموستات
 • عایق الکتریکی
 • مدار الکتریکی
 • فن حراراتی
 • سیم رابط

البته قطعات بخاری در مدل‌های مختلف با هم تفاوت‌هایی دارد. مثلا قطعات بخاری‌های برقی رادیاتوری با هیتر فن‌دار پنکه‌ای بسیار متفاوت است.

تکنولوژی گرمایشی و کیفیت قطعات

ایمنی دستگاه

یکی دیگر از فاکتورهای مهم در انتخاب بخاری ایمنی دستگاه است. به‌خصوص برای بخاری‌های برقی که از الکتریسیه برای تولید حرارت استفاده می‌کنند و عمدتا بسیار سبک و کوچک هستند. نوع طراحی بخاری برقی احتمال واژگونی آن را بالا می‌برد. با این حال، بخاری‌های استاندارد مجهز به سیستم ایمنی خودکار در هنگام واژگونی یا بروز آتش سوزی هستند. به این شکل که در چنین مواقعی بخاری به طور خودکار خاموش می‌شود. جنس به کار رفته در بدنه بخاری هم تاثیر زیادی در بالا بردن سطح ایمنی آن دارد. البته از این نکته هم نباید غافل شوید که خودتان هم باید نکات ایمنی مربوط به استفاده از این نوع بخاری را رعایت کنید.

قیمت بخاری برقی

یکی از مهم‌ترین فاکتورهای در هنگام خرید بخاری برقی قیمت است. این مسئله به‌خصوص در شرایط اقتصادی فعلی بسیار پررنگ و با اهمیت است. قیمت بخاری برقی در مقایسه با سایر وسایل گرمایشی چندان زیاد نیست. به‌نوعی می‌توان گفت قیمت این وسیله گرمایشی و مصرف برقی آن بسیار مقرون به‌صرف و اقتصادی است. بخاری‌های برقی با برندهای خارجی با توجه به تورم موجود و افزایش بهای دلار با افزایش قیمت بالایی مواجه شده‌اند. با این حال، بخاری‌های برقی با کیفیت داخل قیمت بسیار مناسبی دارند. محدود قیمت آنها بین 150 هزار تا بالاتر از 3 میلیون تومان متغیر است.

برند سازنده بخاری برقی

آخرین فاکتور مهم و تعیین کننده برای خرید بخاری بخاری، انتخاب برند سازنده آن است. با توجه به شرایط تحریمی و اقتصادی فعلی برندهای ایرانی بازار محصولات خانگی را غبظه کرده‌اند. قیمت مناسب محصولات این برندها در کنار کیفیت دو عامل مهم برای خرید آنهاست. برند برفاب هم به عنوان یکی از باسابقه‌ترین و معتبرترین برندهای ایرانی در زمینه تولید وسایل خانگی از جمله بخاری برقی، یخچال و آبگرمکن نامی پرآوازه دارد. تنوع در طراحی و بهره‌گیری از آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا در تولید بخاری‌های برقی باعث شده تا محصولات برفاب کیفیت بالایی داشته باشند. شما با بازدید از فروشگاه اینترنتی برفاب می‌توانید از تنوع بخاری‌های برقی آن دیدن کنید.

شما هیچ آگهی را در لیست علاقه مندی های خود ذخیره نکرده اید..